Dünyanın İlk Yazılımcısı

Bazı insanlar vardır, yaşamın tüm olumsuzluklarına karşın dimdik ayakta kalan, adını tarihe kazıyan, işte bunlardan biridir dünyanın ilk yazılımcısı Ada Lovelace (Augusta Ada Byron). Birleşik Krallık ta 1815 yılında ünlü yazar Lord George Gordon Byron’un kızı olarak dünyaya gelen, ancak babasını hiç görmeyen, Lovelace’in neredeyse yaşamı boyunca hep sağlık sorunları oldu.

Devamını Oku…Dünyanın İlk Yazılımcısı

Hoş Geldin Yaz…

Her yıl geleneksel olarak yapılan Pikniğimiz, bu yıl yaza hoş geldin demek için 10.06.2022 tarihinde yerleşkemiz bahçesinde gerçekleşti. 2022’nin ilk yarısının yorucu ve yoğun temposunu bir nebze de olsa atabilmek adına, Prokon-Ekon Grup personelinin eğlenerek tadını çıkardığı etkinliklerimizden biri olarak tarihteki yerini almış oldu.

Devamını Oku…Hoş Geldin Yaz…

Bir Başarı Hikayesi : Ambarlı TS

 

AMBARLI FUEL OİL SANTRALİ 4. VE 5. ÜNİTELERİNİN

ÇİFT YAKITLI KOMBİNE ÇEVRİM SANTRALİNE DÖNÜŞTÜRÜLMESİ VE YENİLENMESİ PROJESİ

1. Tarihçe

AMBARLI fueloil yakıtlı termik santrali; 1960’lı yıllardan önce her biri 110 MW kapasiteli 3 ünite ve daha sonra ise her biri 150 MW kapasiteli 2 ünite olarak yapılmıştır. Toplam kapasitesi 630 MW olan ve 5 üniteden oluşan santral, kurulduğu zaman Türkiye’nin en büyük elektrik üretim tesisi idi.

Devamını Oku…Bir Başarı Hikayesi : Ambarlı TS

Prokon-Ekon Group Portali