İstanbul-Yikob Projeleri Müşavirlik Hizmetleri

Çatısı altında yer almaktan onur ve mutluluk duyduğumuz PROKON Mühendislik ve Müşavirlik A.Ş.’nin Vizyonu, Misyonu ve Öz Değerleri doğrultusunda içinde yer aldığımız projeden edindiğimiz tecrübe, bilgi ve deneyimleri şirket kültürüne ve bilgi havuzuna katkıda bulunmak amacı ile bu makaleyi sizlerle paylaşmak istedik.

Devamını Oku…İstanbul-Yikob Projeleri Müşavirlik Hizmetleri

Scara Robot Projesi

Öncelikle SCARA Robot nedir, ne anlama gelir bahsetmek gerekirse;  SCARA, “Selective Compliance Assembly Robot Arm” ya da “Selective Compliance Articulated Robot Arm” (Seçici Uyumluluk Montaj Robot Kolu) kısaltmalarından gelmektedir. Endüstride, işlevine göre çeşitleri bulunmaktadır.

Devamını Oku…Scara Robot Projesi

BİM ile MEP Süreçleri

08.12.2022 tarihinde, İlbank Ankara Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda, BIM4Turkey, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İlbank katkılarıyla “MEP & Elektromekanik” etkinliği düzenlenmiştir. Bu etkinliğe şirketimizi temsilen konuşmacı olarak katılım sağladım ve “BIM ile MEP süreçleri kapsamında Şişecam TR8 Fabrikası ve Tusaş Ses Altı Rüzgar Tüneli” projelerinde edindiğimiz tecrübeleri katılımcılarla paylaştım. Bu çerçevede edindiğim izlenimleri ve tecrübeleri siz çalışma arkadaşlarıma da aktarmak isterim.

Devamını Oku…BİM ile MEP Süreçleri

“Herşeyin Başı İletişim” Dedik

26.11.2022 Cumartesi günü, Prokon Ekon Merkez Binası, Konferans Salonunda, Kişisel Gelişim ve İletişim Uzmanı Sn. Özgür Aksuna’nın sunumu ile “Kurumsal Gelişim” eğitimine katıldık. Prokon, Ekon ve Proya ‘dan toplam 47 arkadaşımız katılım sağladığı eğitimin kapsamında İletişim, İnsan İlişkilerinde İkna iletişimi, Etkili Yönetim ve Liderlik ile Zaman Yönetimi konularına değinildi.

Devamını Oku…“Herşeyin Başı İletişim” Dedik

İkinci İmalat Kuşağı

Prokon Ekon Şirketler grubumuz bünyesinde 2020 yılında tekrar faaliyetine başlayan grubun son üyesi Ekon İmalat, kısa zamanda hem kendi grup bünyesindeki projeleri tamamlayarak hem de çimento ve maden sektöründeki öncü firmaları portföyüne katarak ilerlemeye devam ediyor.

Devamını Oku…İkinci İmalat Kuşağı

Meraklısına Formula 1 – Bölüm2

Önceki yazımızda genel bilgi verdiğimiz Formula 1 (F1) araçlarının, bu yazımızda motorlarına kısaca değinelim. F1 araçlarının güç üniteleri Turbo Hibrit olarak adlandırılan yani hem içten yanmalı motora hem de elektrik motoruna sahip olan ünitelerdir. F1’ de şu an dört adet güç ünitesi üreticisi bulunmaktadır: Ferrari, Mercedes, Renault  ve HRC (Honda).

Devamını Oku…Meraklısına Formula 1 – Bölüm2