Dünyanın İlk Yazılımcısı

Bazı insanlar vardır, yaşamın tüm olumsuzluklarına karşın dimdik ayakta kalan, adını tarihe kazıyan, işte bunlardan biridir dünyanın ilk yazılımcısı Ada Lovelace (Augusta Ada Byron). Birleşik Krallık ta 1815 yılında ünlü yazar Lord George Gordon Byron’un kızı olarak dünyaya gelen, ancak babasını hiç görmeyen, Lovelace’in neredeyse yaşamı boyunca hep sağlık sorunları oldu.

Devamını Oku…Dünyanın İlk Yazılımcısı

Happy Friday

“Ne yaşarsan onu hissedersin bir fincan kahvede, Bazen anıları yaşarken bazen dostluğu hissedersin.”

mottosu ile 10.Aralık.2021 Cuma günü saat 17:00 de, Saray Yerleşkemizde, stresli çalışma ortamından bir parça sıyrılabilmeyi amaçlayan küçük bir etkinlik düzenledik.

Devamını Oku…Happy Friday

2019 Yaz Etkinliği

Son yılların en keyifli etkinliği olarak niteleyebileceğimiz, Prokon-Ekon Şirketler Grubu, Geleneksel Yaz Etkinliği’nde katılan tüm çalışma arkadaşlarımız, alabildiğine eğlenceli bir günün tadını çıkardılar. Başta İdari İşler Yöneticimiz Sn.Aysun Ekşi olmak üzere Sn.Sema Saygaz, Sn. Burçin Kutucu, Sn.Uygar Aksoy ve Sn.Caner Bayar’dan oluşan bir düzenleme komitesi kurularak detaylı şekilde programlanan etkinlik özellikle yarışmaları ile hoş anılarımız arasına katıldı.

Devamını Oku…2019 Yaz Etkinliği

Evden Çalışma (Home Office) – Dijital Röportajlar 5

Başta biraz çekince biraz korku ile kabullendiğimiz ancak son iki hafta sonudur uygulanan sokağa çıkma yasakları ile birlikte artık yavaş yavaş bıkmaya başladığımız, bununla birlikte hem kişisel hem toplum sağlığı açısından büyük özen gösterdiğimiz sosyal izolasyon sürüyor. Bu çerçevede olası şirketlerimize dönüş tarihi ötelendi. Kısaca evden çalışma düzeni devam ediyor, tabi ki röportajlarımız da…

Devamını Oku…Evden Çalışma (Home Office) – Dijital Röportajlar 5

Evden Çalışma (Home Office) – Dijital Röportajlar 4

Röportajlarımıza devam edip çalışanlarımızdan görüş isterken bir gün bir arkadaşımız, “Her görüş bildiren evde güzel güzel çalışıyoruz diyor, oysa bir de bizim gibi çalışan annelere sorun. Bakalım bizim için de evden çalışmak kolay mıymış ?” dedi. Biz de bunun üzerine bu makalede sadece çalışan annelerin görüşlerini yansıtmayı hedefledik. Bu arada şirketler grubu olarak oldukça geniş bir aile olduğumuzu, herkesin birbirini tanımadığını fark edip röportaja katılan arkadaşlarımızın üyesi oldukları şirketleri de belirttik.

Devamını Oku…Evden Çalışma (Home Office) – Dijital Röportajlar 4

Dünya Sanat Günü ve Evde Sanat – Evde Kültür

Sanatın ve sanatçının, temel ögesi insan olan bütün oluşumlara, uluslara, medeniyete, katkılarını çok iyi bilen Ulu Önder Atatürk, bu değerlendirmesini “Sanatsız kalan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir” tümcesi ile dile getirmişti.  Bizler de, insani değerlerimize sımsıkı sarılmamız gerektiğini iliklerimize kadar hissettiğimiz bu zor dönemde, Atamızın aydınlattığı yolda ilerlerken, sanatın yaşamlarımıza dokunmasına izin verebiliriz.

Devamını Oku…Dünya Sanat Günü ve Evde Sanat – Evde Kültür

Prokon-Ekon Group Portali